Saint-Gobain

ZNAČKY SAINT-GOBAIN

Norton, vedoucí světový představitel v oblasti brusiva téměř 130 let, nabízí nejširší škálu řešení broušení, řezání, sjednocování, dokončování a leštění povrchů pro řadu trhů, materiálů a aplikací a přináší nejvyšší produktivitu v poměru ceny a výkonu v oblasti standardních i zakázkových řešení.

Flexovit nabízí kompletní škálu brusiv pro řezání, broušení, sjednocování, dokončování a leštění povrchů pro použití v celé řadě odvětví, materiálů a aplikací.

Přední značka Norton Clipper se svou 50letou historií radikálně změnila stavební průmysl díky vynálezu prvního laserem svařovaného diamantového kotouče.

PRODUKTY

Brusný papír nebo brusiva na podložce

Unikátní brusná zrna nanesená na papír, plátno, fólii, vulkanfíbr nebo syntetický podklad, mající různé tvary a podoby (například pásy, role, válce, disky, listy, lamelové kotouče atd.), pro aplikace zahrnující těžké a středně těžké odstraňování materiálu, jemné dokončování a lehké sjednocování a leštění povrchů.

Ke stažení

Řezné a brusné kotouče, pojená brusiva

Brusná zrna pojená organickým nebo keramickým pojivem, formovaná do různých tvarů, včetně brusných kotoučů až do průměru 915mm, řezných kotoučů s výztuhami nebo bez nich až do průměru 1800mm, segmentů, montovaných tělísek, orovnávačů a pilníků, pro různé aplikace od řezání po hrubé broušení a dále vysoce přesné broušení, včetně broušení otvorů, broušení na kulato, broušení na plocho, broušení nástrojů, ostření pil aj.

Ke stažení

Diamantové kotouče a nástroje

Pro broušení, vrtání a řezání stavebních materiálů. Unikátní technologie Infiltrated High Density (iHD) v kombinaci s patentovaným laserovým svařováním diamantového kotouče je největším průlomem v oblasti diamantových nástrojů tohoto století, poskytující našim zákazníkům bezkonkurenční výkonnost, zvýšenou bezpečnost, nižší spotřebu energií a širší výběr kvality segmentu.

Ke stažení

Netkané textilie

Otevřená struktura se syntetickým vláknem a brusivem, stlačená do různých tvarů, pro odstraňování nátěrů, vodního kamene, rzi, otřepů a lepidel i pro aplikace odjehlování a dokončování povrchu. Naše technologie Clean Bond umožňuje snadné sjednocování a čištění povrchu v méně krocích, s lepší kvalitou povrchu a bez natavování pojiva.

Ke stažení

Superabraziva

Brusné nástroje vyráběné s použitím diamantových a CBN (kubický nitrid boru) superabrazivních materiálů. Unikátní vlastnosti a extrémní tvrdost diamantu a CBN umožňují výjimečně konzistentní a opakovatelný výsledek broušení v odvětvích, kde se požaduje vysoká přesnost (součásti automobilových motorů, převodovek a ložisek, řezné nástroje s vysokou tvrdostí a zpracování stavebního skla). Diamantové orovnávací a zarovnávací nástroje vytvářejí na brusných kotoučích přesné tvary v rozsahu několika mikronů.

Ke stažení